Libero

Tematy dotyczące KS Murowana Goślina

Libero

Postprzez leszek » Wt kwi 12, 2011 4:05 pm

Witam wszystkich, mam pytanie co sie dzieje z Nasza libero Natalią... cały sezon w grze... dlaczego ten trener juz jej nie wystawia??? Kto mi to wyjaśni???
leszek

Re: Libero

Postprzez jom » Wt kwi 12, 2011 4:44 pm

Wydaje mi się, że trochę nie dojeżdżała z przyjęciem zagrywki, a Dominika jest obecnie w lepszej formie.
Na każdej pozycji przydaje się rywalizacja.
jom

Postprzez michas » Wt kwi 12, 2011 9:52 pm

Po prostu Dominika wygrała rywalizację, żadnych sensacji bym się tu nie doszukiwał. Natalia miała o tyle pecha że Domi jak już zagrała na libero to zrobiła to naprawdę bardzo dobrze, więc nie było potrzeby by to zmieniać.
Rywalizacja w zespole jest i to cieszy ;)
michas

Postprzez leszek » Śr kwi 13, 2011 5:32 pm

Dziwi mnie jedno Natalia, grała cały sezon dobrze i nagle ta niby utrata formy? Czy wszystkie zawodniczki maja taką samą równa forme przez cały sezon? Napewno nie! Tak wiec może Nasz "wielki", "utytułowany" trener ma jakieś swoje foszki?! Czy nie należy jej sie jeszcze szansa i dogranie tego sezonu skoro Domino może grać na innej pozycji?! Zapraszam do dyskusji?
leszek

Postprzez rav » Śr kwi 13, 2011 6:13 pm

Nie zgodzę się z tym, że Natalia grała cały sezon dobrze. Lepsze mecze przeplatała gorszymi. Jej przyjęcie zagrywki było bardzo różne, choć warto podkreślić, że w polu (wybranianie ataków) radziła sobie dobrze. Jednak w przyjęciu zagrywki zdecydowanie lepiej radzi sobie Dominika, jest bardziej stabilna, a to jest niezmiernie ważne. Chciałbym podkreślić, że cieszę się że dziewczyna z Murowanej jest w tym zespole, ale niestety obiektywnie trzeba przyznać, że Dominika radzi sobie lepiej.
Nie rozumiem dlaczego kpisz sobie ze Skroka? Osobiście uważam go za dobrego fachowca, a wyniki go jak najbardziej bronią. Tak więc przystopuj trochę.
rav

Postprzez leszek » Śr kwi 13, 2011 8:46 pm

Kpie? Patrzac z boku na tego gościa nic dobrego mi na mysl nie przychodzi fakt jest dobrym fachowcem, ale z tego co wiem i co widze jest bardzo kiepski w relacjach z zawodniczkami, co potwierdził już w 2005 roku zwolnieniem z Jadaru cyt. ''Na 99 proc. żegnamy się z panem Jackiem. Nie mamy zastrzeżeń do jego pracy merytorycznej. Wiemy natomiast o nie najlepszych relacjach pomiędzy nim i zawodnikami. Postanowiliśmy więc poszukać innych rozwiązań. ". Tak wiec wydaje mi sie że jego postawa wobec tej zmiany wnosi...!?
leszek

Postprzez rav » Śr kwi 13, 2011 8:58 pm

leszek napisał(a):Tak wiec wydaje mi sie że jego postawa wobec tej zmiany wnosi...!?

Co wnosi? Śmiało, dokończ. Forum jest od tego, żeby można było wygłaszać swoje opinie ;D

Według mnie i kilku osób, z którymi o tym dyskutowałem różnica w grze jest widoczna gołym okiem. Uważam, że nie można przy wybieraniu składu faworyzować wychowanka klubu, jeżeli w danym czasie ktoś inny jest w lepszej formie. To byłoby nie fair wobec tej drugiej osoby.
rav

Postprzez leszek » Śr kwi 13, 2011 9:15 pm

Jak najbardziej sie z Toba zgadzam nie ma faworyzowania:) ale według mnie nalezy sie sprawdzenie zawodniczki choc wpuszczeniem jej na jednego seta... itp... inaczej ma sie trening, mecz inne emocje i wkład własnych sił:). Wiem że mecze toczą się o wysoką stawkę... ale zastanawia mnie tez jedna kwestia tak szybkiego wykreowania Domino na gwiazdę nagroda za najlepsza zawodniczke meczu (mieszane uczucia). Rozpatruje tu inny wątek nie koniecznie tez meczowy, może trener znowu nie popisuje sie rozmowami z zawodniczkami?
leszek

Postprzez rav » Śr kwi 13, 2011 10:05 pm

Nie uważam, że wręczanie nagrody MVP to kreowanie gwiazdy. Piszesz, że mieszane miałeś uczucia, czyli według Ciebie Dominika zawodzi? W jakim elemencie?
No i wybacz, ale nie chce mi się wierzyć, że Natalia wpadła w konflikt z trenerem, bo rozumiem że to sugerujesz. Według mnie jest to ostatnia osoba w tym zespole, która by mogła się pokłócić z kimkolwiek ;D
Proponuję nie szukać dziury w całym. Zespół osiąga fantastyczne wyniki i proponuję skupić się na dopingu (zapraszam na wyjazd do Piły), a nie na snuciu teorii spiskowych.
rav

Postprzez michas » Śr kwi 13, 2011 11:09 pm

leszek trzeba zwrócić uwagę, że Dominika przez większość sezonu była bardziej potrzebna na innej pozycji niż libero z powodu mniejszej kadry. Pamiętajmy, że dopiero teraz trener ma do dyspozycji cały (poza Owczynnikową) skład. Wcześniej zawsze ktoś miał kontuzję, Alicja Malinowska też dołączyła do zespoły dopiero w trakcie sezonu. Teraz trener mógł uznać że przy siatce są równorzędne, lub lepsze zawodniczki niż Dominika, a jej przyjęcie czy obrona są lepsze niż Natalii. A to co gra Domi na libero w ostatnich meczach jest wg mnie bardzo dobre. Mógłbym nawet powiedzieć że obecnie jest to najsilniejszy punkt zespołu (oczywiście to tylko moja opinia), więc zaskoczyłeś mnie akurat tym tematem;)

Jeśli chodzi o nagrodę MVP to nie zwróciłem nigdy uwagi, żeby była przyznawana niesprawiedliwie. Nie sądzę żeby miała kreować gwiazdy, jako przykład podam wspomnianą wcześniej Alicję Malinowską. Bardzo solidna zawodniczka, która umie zdobywać punkty, ale wg mnie gwiazdą marketingową klubu nigdy nie zostanie - to nie ten charakter. A jej przykład podaję, ponieważ MVP zdobywała już kilka razy.
Ale właśnie rzuciłeś fajne spostrzeżenie (nie wiem czy specjalnie czy nie) że Dominika jest wg mnie idealną osobą do marketingowej gwiazdy klubu. Młooda, ambitna, z ogromną wolą walki. Jednak MVP z tego powodu jej nikt nie da, o to jestem spokojny.

Co do trenera Skroka... Jak powiedział rav bronią go wyniki i w tym zawodzie to jest miernik. Nie ma sensu chyba wyciągać jakiś brudów z 2005 roku, bo nie wiesz do końca jakie były okoliczności, a po za tym każdemu nawet najlepszemu trenerowi (obojętnie jakiej dyscypliny) coś podobnego można wyciągnąć. Jeszcze inna sprawa, że siatkówka męska i damska to inna bajka, szczególnie jeśli chodzi o relację trenera z podopiecznymi. Miałem przyjemność oglądać trening dziewczyn w czwartek tydzień temu i powiem Ci że takiego zespołu one jeszcze nie miały. I nie mówię o umiejętnościach, ale atmosferze w drużynie. Serio serio
michas

Następna strona

Powrót do Klub