PIECOBIOGAZ ma konkretne ambicje i cele?

Tematy dotyczące KS Murowana Goślina

Re: PIECOBIOGAZ ma konkretne ambicje i cele?

Postprzez woj » N maja 27, 2012 4:13 pm

Słabo ;/ Myślałem że jak odejdzie to gdzieś wyżej a nie sprzedać się do Chemika ;/(Iza)
woj

Postprzez greg » Wt maja 29, 2012 5:09 pm

Dziewczyny idą tam gdzie płacą całą pensje a nie pół i się nie dziwie
a co do klubu to w innych drużynach coś się dzieje , jakieś transfery a Piecyki jakieś " wygaszone"
greg

Postprzez rav » Wt maja 29, 2012 9:55 pm

Z tego co mi wiadomo to Iza jeszcze nigdzie nie odeszła ;) nie spinałbym się, że ktokolwiek się sprzedał, bo przecież to jest ich praca, a Chemik robi na przyszły sezon mega mocny skład i moim zdaniem będzie zdecydowanym faworytem do awansu.
rav

Postprzez greg » N cze 10, 2012 11:44 am

mam pytanie
kiedy klub ogłosi skład na sezon 2012/2013 czy są jakieś przecieki na ten temat i jak tam z transferami bo z tego co obserwuje na stronie siatka .org to w drużynie jest coraz mniej zawodniczek (teraz interesują się Agatą Skibą ) i zastanawiam się czy będzie miał kto wyjść na boisko :?:
greg

Postprzez matm2 » Pn cze 11, 2012 10:03 pm

Na razie wygląda na to, że klub powoli przestaje istnieć :( <płacz> Strona internetowa jest nieaktualna, nadal nie otrzymałem odpowiedzi na wiadomość e-mail do klubu, którą wysłałem. Z drużyny na pewno odejdą: Alicja Malinowska i Izabela Śliwa (obie PSPS Chemik Police), Gabriela Jasińska (GKS Wieżyca 2011 Stężyca), Agata Skiba i Magdalena Fedorów (obie Armatura Eliteski UE Kraków) oraz Paulina Dutkiewicz-Raś, która na razie pozostaje bez klubu. Najprawdopodobniej karierę sportową zakończy Irina Archangielskaja, Aleksandra Trojan ponoć wróci do Dalinu Myślenice, gdyż do Murowanej była wypożyczana dwukrotnie. O reszcie nic mi nie wiadomo. Jednak, gdyby klub nadal istniał i grał w I lidze, to awans byłby raczej nierealny. Najlepsze zawodniczki już mają przynależność klubową. Patrząc na rywali w I lidze, ojojoj ;( Taki Chemik, który ma skład, który pozwoliłby się utrzymać w PlusLidze, ma : reprezentantkę Czech: Lucie Muhlsteinovą, reprezentantkę Francji: Veronikę Hudimę, reprezentantkę Polski Izabelę Żebrowską oraz kilka znakomitych zawodniczek, m.in. Joannę Mirek, czy też byłe podstawowe "Goślinianki" Malinowską i Śliwę. Będzie ciężko. Czekam na jakąkolwiek informację od klubu. Jedynka też się wzmocniła: Ordak, Kwiatkowska, Kaliszuk, Babicz, a to jeszcze nie koniec. W Krakowie też powstaje ciekawa drużyna. W Mielcu myślą o powrocie do PlusLigi :( Ech :/
matm2

Postprzez Rumi » Wt cze 12, 2012 2:04 am

Sportkrakowski.pl dowiedział się nieoficjalnie, że możliwy jest powrót na Rakowicką Kingi Hatali, która grała tutaj w latach 2009-11, a ostatnio w Piecobiogazie.

http://sportkrakowski.pl/najwierniejszy ... onej-mamy/

No to możliwe, że trzecia zawodniczka wyemigruje do Krakowa...
Obrazek
Rumi

Postprzez matm2 » Cz cze 14, 2012 2:25 pm

Siatkarki KS Piecobiogaz Murowana Goślina drugi rok z rzędu nie wywalczyły awansu do PlusLigi. Ich marzenia o siatkarskiej elicie ponownie ugrzęzły w finale play-off I ligi i w barażach z przedostatnim zespołem ekstraklasy.

W przyszłym sezonie nie zanosi się jednak na akcję pod hasłem "do trzech razy sztuka", tylko na zaciskanie pasa, odmładzanie drużyny i walkę o utrzymanie. Klub ma bowiem duże zaległości finansowe wobec zawodniczek i może mieć kłopoty z otrzymaniem licencji od PZPS.

- Do końca liczyłem na awans, ale nie mogę powiedzieć, że byłem kompletnie rozczarowany. Mamy dwunasty zespół w Polsce i świadomość tego, że do ekstraklasy trzeba dochodzić etapami, krok po kroku, a nie jednym strzałem i przy zaangażowaniu jednego sponsora.

- Może po prostu potrzebujemy drużyny w większym stopniu złożonej z wychowanek.Napinanie się na ekstraklasę i dążenie za wszelką cenę do awansu dla mnie jest sztuczne. Mnie zależy na tym, by siatkówka była czymś trwałym w Murowanej Goślinie. Dlatego wydaje mi się, że na zbudowanie czołowej ekipy w kraju potrzebujemy jeszcze co najmniej pięć lat - przekonywał burmistrz Murowanej Gośliny, Tomasz Łęcki, który bardzo liczy na to, że jego miasto zostanie wytypowane przez PZPS do projektu Szkolnych Ośrodków Siatkarskich.

Postawa burmistrza zyskała też sympatię zawodniczek.
- Po ostatnim meczu przyszedł do nas z kwiatami i elegancko podziękował za całosezonowy wysiłek. Widać, że zależy mu na tym, by siatkówka w Murowanej Goślinie istniała nawet wtedy, kiedy klubu nie będzie stać na znane siatkarki i realizację ambitnych celów - wyjaśniła kapitan "Piecyków", Beata Strządała.

Jej umowa z klubem kończy się z ostatnim dniem maja (w przyszłym sezonie będzie występować w Zawiszy Sulechów lub w AZS Białystok). W podobnej sytuacji znajdą się inne podstawowe zawodniczki, Alicja Malinowska, grający trener Irina Archangielska, Paulina Dutkiewicz-Raś, Magdalena Fedorów i Izabela Śliwa. Ważne kontrakty mają natomiast Agata Skiba (jedyna z wyjściowej szóstki), Aleksandra Trojan, Kinga Hatala i Gabriela Jasińska.

Rewolucja w składzie to nic strasznego, bo zawsze przecież można zatrudnić nowe siatkarki. Trudno jednak spodziewać się spektakularnych transferów, skoro budżet zmniejszy się z 900 tys. do co najmniej 600 tys. zł (w tym ponad połowę stanowić będzie miejska dotacja sięgająca 360 tys. zł).

- Z budżetem to jest tak, że trzeba policzyć wpływy do i dostosować je do oczekiwań finansowych zawodniczek. Poza tym moje spostrzeżenia są takie, że czasami więcej można osiągnąć ambicją niż śrubowaniem kontraktów - dodał Łęcki.

Zapytaliśmy go też o to, czy w skrajnej sytuacji Murowana Goślina nie zdecyduje się na połączenie pierwszoligowego Piecobiogazu z beniaminkiem II ligi, UKS Zielone Wzgórza.

- Wykluczam taką fuzję, bo w UKS muszą grać wychowanki, które nie miałyby szans na przebicie się do składu w I lidze. Ponadto w ramach piramidy szkoleniowej potrzebujemy zespołów na różnych szczeblach rozgrywek - zakończył burmistrz Murowanej Gośliny.

Odejście głównego sponsora, firmy Piecobiogaz, to nie największe zmartwienie miejscowych działaczy. Większym problemem są zaległości finansowe wobec zawodniczek, które części wypłat nie otrzymują już od grudnia. Jeśli klub nie będzie w stanie wywiązać się choćby z połowy zobowiązań, to może nie otrzymać licencji na grę w I lidze. A przecież już raz otrzymał ją tylko w trybie warunkowym...

Trochę się uspokoiłem, a jeszcze dzisiaj ukazał się artykuł na siatce.org, że klub zagra w rozgrywkach pierwszoligowych. Tylko z jakimi zawodniczkami? Tak jak było w artykule, Trojan oraz Hatala mają ważne kontrakty. Budżet na poziomie 600 tys. ma też inny pierwszoligowiec - Jadar Sport S.A. Stężyca, który w swoim składzie ma Kasprów, Wilczyńską, Jagodzińską, Theis, Hohn, czy Gabrysię Jasińską. Moim zdaniem warto było zostawić w klubie Skibę i Jasińską, tym bardziej,że miały ważne umowy. No chyba, że chodziło o zerwanie kontraktu nie przez obustronne porozumienie, tylko wykupienie kontraktu Skiby i Jasińskiej. Myślałem, że problemy finansowe nie dotkną naszego klubu. Niestety, nadal nie rozumiem co było przyczyną tego, że PTPS Piła i Legionovia tak nas zlały. Z tymi drużynami nie wygraliśmy żadnego oficjalnego meczu. :(
Czekam na ogloszenie kadry zespołu ! Mam nadzieję, że w końcu się doczekam.
matm2

Postprzez Rumi » Wt cze 19, 2012 12:35 pm

Klub z Górnego Śląska od dłuższego czasu prowadzi również rozmowy z przyjmującą Piecobiogazu Murowana Goślina, Kingą Hatalą. Strony początkowo doszły do wstępnego porozumienia, jednak zawodniczka chce pozostać w ekipie "Piecyków", które mają przystąpić do rozgrywek I ligi kobiet.

http://aktualnosci.siatka.org/pokaz/201 ... i-volley-i

A jednak jakaś dobra wiadomość ;)
Obrazek
Rumi

Postprzez greg » Śr lip 18, 2012 1:42 pm

doszły do mnie słuchy ze będzie drużyna w pierwszej lidze . ponoć ma się zmienić nazwa . pytanie kto będzie w niej grał i o co będziemy walczyć w tym sezonie chyba raczej o utrzymanie niż o awans,ale nie zmienia to faktu ze z naszej strony zespół może liczyć na doping .
CZY WYGRYWASZ CZY NIE W NASZYM SERCU KS.
(jak ktoś ma jakieś info na temat zespołu to niech się podzieli tymi wiadomościami)
greg

Postprzez Joker » Wt lip 24, 2012 5:59 pm

Kibice KS Murowanej Gośliny z pewnością nie mogli się doczekać oficjalnych informacji na temat kadry na sezon 2012/2013. Po dwóch nieudanych próbach awansu do PlusLigi zespół stracił głównego sponsora - firmę Piecobiogaz S.A. Udało pozyskać się natomiast kilku nowych sponsorów. Z poprzedniego składu pozostały tylko Patrycja Wyrwa, Aleksandra Trojan, Beata Strządała oraz Kinga Hatala. Wkrótce powinna być znana, ostatnia 12 zawodniczka klubu, będzie to zawodniczka grająca na pozycji libero.
Skład KS Murowanej Gośliny:
rozgrywające: Judyta Szulc (ostatnio Jedynka Aleksandrów Ł.), Katarzyna Ciesielska (Jadar Radom)
przyjmujące: Beata Strządała, Natalia Wardzińska (Jedynka Aleksandrów Ł.), Paula Słonecka (AZS KSZO Ostrowiec Św.), Patrycja Wyrwa
środkowe: Natalia Ziemcowa (Pałac Bydgoszcz), Edyta Rzenno (Armatura Eliteski UE Kraków), Aleksandra Trojan
atakujące: Paulina Gomułka (VT Aurubis Hamburg - Niemcy), Kinga Hatala
libero: ? (wakat)

źródło: http://sportkrakowski.pl/rywal armatury - ks murowana goslina w koncu podał sklad/
Joker

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Klub